bo.prosadguru.ru

Curtain na prozoru jutra slave

Video: Postavljanje slijepih na PVC prozori

6361368265730f6a27b81d3.56274717

Ove godine smo se preselili u novi stan. Vrlo sunčan (jugo-istok), u proljeće i ljeto prije podne na jarko svjetlo sipa kroz prozore, samo gde da ode. Što se tiče kuhinje, drži tamne zavjese tamo nekako neumjesno, i rolete barem ove godine odlučio da spasi. Mislio sam, zašto ne pokušati iskoristiti kao zaklonivši neki penjanje biljka sunce voli? I korist i ljepotu!

Izabrao sam Morning Glory Leteći Tanjiri. U početku je sve bilo u redu. Zasađeno krajem marta, oni su se sve sjemena, i vrlo brzo. Sadnice, iako malo protezao, jer prskaju svoje "Athlete". Negdje krajem aprila, početkom maja, već raspikirovat sadnice presađene na prebivalište u dugom, uskom kontejner na kuhinjskom prozorskoj.

Suprotno tvrdnjama da Morning Glory je vrlo teško podnose presađivanje, sljedećeg jutra izgledalo kao Marshmallow Froot Loops "krastavac", kao da je kontejner uzgaja od samog početka. nije naročito pametno zemljišta. Kupio u prodavnici univerzalna osnovna cvjetni, pomiješana sa pijeskom (3: 1), prosula topla rješenje kalijum permanganata. Naravno - drenaža rupa za odvod vode.

Video: Kako ukloniti kineskom vanjski platneni zastori

Morning Glory na prozoru

A tjedan dana kasnije morao izgraditi moj mali ležaj loze, jer jer su navikli da jedni druge i kuhinji til. Kupio uredskog tipke karanfil (made in Germany), odnosno čak izgledaju kao ražnjići: sa metalnim spike i plastike "ručka". Stuck (donji red) u obodu posude na udaljenosti jedna od druge za oko 5 cm (tada sam shvatio da zgusnuti malo).

Gornji red (paralelno na dno) - u gornjem nagib prozora, imam ga od suhozida, prozor - stakla. Ako drvenu kutiju, možete lagano čekićem disk direktno u okvir. Povukao sam na debelom posteljina žice. Njihova boja ne mogu posebno zabrinut. Morning Glory okružuje prediva tako gusta da su gotovo nisu vidljivi. Osim toga, gornji definitivno prischipnut, i to će dati novi izdanci, koji će prihvatiti nit još nije bio jedan sloj.

Morning Glory na prozoru

On je pooštrila prozor (ili bolje rečeno, ne otvarajte ga pola) od mojih "zelenih zavjesa" dovoljno brzo. I negdje do 10. maja je trebalo da cveta. Primijetio sam da Morning Glory ne može tolerirati nacrte, ako polovina susjedne otvorena ventilaciju prozore, lišće, koji dobija hladan vazduh, zgrči i uvijanje.

Pre cvetanja je 2 puta sam dosta specijalnih đubriva "Kaliyfos". I sve dobro je dok se rafal topline. I ja zaliti moje Morning Glory za 2 puta dnevno u izobilju, i sprej - ništa nije pomoglo. Iz temelja je počeo razgolititi stabljike, lišće okrenuo žute i otpasti jedan po jedan. I ne samo to - ne usledile, ne Boll. Cvijeće procvjetao, bledi, a zatim u očima presuše i da padne, zajedno sa spike.

Video: Auto kostur vanjski platneni zastori SOLARSHIELD

Morning Glory na prozoru

Da, opet, cvijeće procvjetao samo u gornjem dijelu prozora. Možda zato što ovaj dio je više zaštićeno od sunčeve svjetlosti? Ali Morning Glory - jedna od biljaka najviše svjetlo vole.

Video: Zavjese okvir, prenosivi automobil nijansiranje

U principu, iskustvo je propala, a sredinom juna, morala sam da skratim Morning Glory i baciti.

Ali ja ne bih imao ništa protiv da to ponovi sljedeće godine, koristeći kao "zelene zavjese" neki drugi vrt vinove loze.

Ja bih da pokupi takvog postrojenja, cvijeće od kojih su objavljeni tijekom dana, a ne samo prije podne, kao i moj Morning Glory.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani